Poszukiwany, uratowany przez kryminalnych

28 grudnia 2020, 09:21
W wigilijny czwartek wschowscy policjanci uratowali życie mężczyźnie. Można powiedzieć, żyje tylko dlatego, że był poszukiwany przez organy ścigania, a kryminalni przyjechali do jego domu, aby go… zatrzymać.

Po przyjeździe na miejsce, gdzie miał znajdować się poszukiwany mężczyzna, okazało się, że pod wskazanym adresem nikt nie otwiera drzwi. Jednak z wewnątrz mieszkania słychać było dziwny dźwięk przypominający „charczenie”. Policjanci ustalili, że mężczyzna zamieszkujący pod tym adresem miał problemy ze zdrowiem, dlatego podęli decyzję o wejściu do środka poprzez częściowe zdemontowanie drzwi.

W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego na łóżku poszukiwanego mężczyznę. Miał on siny kolor skóry i widoczne problemy z oddychaniem. Policjanci nie czekając ani chwili dłużej ułożyli go w pozycji bezpiecznej, udrożnili drogi oddechowe i monitorowali jego stan zdrowia – opowiada komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

Zaalarmowali także pogotowie ratunkowe. Po kilku minutach przybyły na miejsce lekarz stwierdził stan skrajnego wycieńczenia, odmę płucną oraz migotanie przedsionków serca. Ponadto mężczyzna cierpiał na zakrzepicę. Poszukiwany mieszkaniec gminy Sława został przetransportowany do szpitala, gdzie zajęli się nim medycy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości