Przez święta „wpadło” 30 pijanych kierowców

28 grudnia 2020, 10:30
fot. Lubuska policja
Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa na szczęście nikt nie zginął. Doszło jednak do 5 wypadków, w których ranne zostało 5 osób. Niestety policjanci zatrzymali 30 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić auto pod wpływem alkoholu.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w związku z pandemią koronawirusa były inne niż w latach poprzednich. Wiele osób spędziło ten czas w domu i zrezygnowało z dalszych podróży. Jednak nie oznaczało to, że na drogach województwa lubuskiego było pusto.

Nie oznacza to jednak, że na drogach było pusto. Policjanci z ruchu drogowego patrolowali główne trasy w regionie. Liczne patrole były obecne zarówno na głównych trasach województwa czyli autostradzie A2 i drodze S3, jak i na drogach krajowych, wojewódzkich, a także tych, gdzie natężenie ruchu jest znacznie mniejsze. Od 24 do 27 grudnia doszło do zaledwie 5 wypadków, w których rannych zostało 5 osób.

Niestety brakowało również nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. - Przez cztery dni lubuscy policjanci zatrzymali 30 pijanych kierowców. Wszystkie te osoby straciły prawa jazdy i odpowiedzą za swoje niebezpieczne zachowanie przed sądem – mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W samym Gorzowie wpadło trzech pijanych kierowców. Dwóch kierujących miało w swoim organizmie po 2 promile alkoholu, natomiast trzeci kierujący „wydmuchał” 1,5 promila alkoholu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości