Zamiast serca, w Zielonej Górze są "winogronka" na nakrętki

28 grudnia 2020, 15:38
fot. Urząd Miasta Zielona Góra
Do końca 2020 roku, a zostało już niewiele czasu – na ulicach Zielonej Góry pojawi się 13 pojemników do zbierania nakrętek. Jednak zielonogórskie pojemniki, to nie typowe serca takie jak w innych miastach. Decyzją prezydenta Janusza Kubickiego, serce zostało zastąpione winogronem.

Prezydentowi Zielonej Góry Januszowi Kubickiemu spodobały się pojemniki na nakrętki, które w ostatnich miesiącach są stawiane w wielu miejscowościach w całym kraju. Dlatego też postanowił, że również w winnym grodzie takie pojemniki zostaną ustawione. Z tą różnicą, że w Zielonej Górze popularne serce zostało zastąpione winogronem.

W poniedziałek 28 grudnia rozpoczął się montaż „winogronek” na nakrętki. Do końca roku, w całym mieście będzie aż 13 takich pojemników na nakrętki. Decyzja o wybraniu winogrona nie powinna wcale dziwić, ponieważ Zielona Góra znana jest przede wszystkim z Winobrania.

Pojemniki na nakrętki będą znajdowały się w następujących lokalizacjach: przy stacji rowerowej w sąsiedztwie Urzędu Miasta, ul. Truskawkowa w Chynowie, ul. Ptasia koło ronda, ul. Moniuszki przy Jadłodzielni, osiedle Zacisze koło podświetlanego napisu, ul. Sobieskiego przy schodach prowadzących do sądu, przy stacji roweru miejskiego przy ul. Morelowej, przy OSP Stary Kisielin

na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Wojska Polskiego, przy OSP Racula, przy Konfinie na os. Pomorskim, na osiedlu Czarnkowo w Łężycy, a także koło miasteczka ruchu drogowego w Dolinie Gęśnika.

Fotoreportaż


1/4 Pojemniki "winogronka" na nakrętki w Zielonej Górze

1/4 Pojemniki

2/4 Pojemniki "winogronka" na nakrętki w Zielonej Górze

2/4 Pojemniki

3/4 Pojemniki "winogronka" na nakrętki w Zielonej Górze

3/4 Pojemniki

4/4 Pojemniki "winogronka" na nakrętki w Zielonej Górze

4/4 Pojemniki

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości