Zabytkowe kamienice w Drezdenku odzyskują swój blask

29 grudnia 2020, 08:45
Wyremontowana kamienica przy ulicy Kościuszki w Drezdenku
Byłq obskurny, oklejona różnymi reklamami i odstraszająca. W samym centrum Drezdenka takich kamienic jest niestety sporo, ale powoli przywracany jest im dawny blask. To wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy.

Mieszkańcy Drezdenka zapewne pamiętają, jak wyglądał ten budynek, zlokalizowany na rogu Kościuszki i Bocznej, czyli w samym centrum miasta. Tak jak wiele kamienic, widok wręcz odstraszał. Teraz jest zupełnie inaczej, wjeżdżając do centrum, nie sposób nie zauważyć odnowionych elewacji i wyremontowanego dachu.

- Wspólnota mieszkaniowa mogła podjąć się tego zadania dzięki dotacji celowej z budżetu gminy Drezdenko na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku. Wsparcie w wysokości 70 tys. zł stanowiło połowę kosztów przedsięwzięcia – informuje burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska.

- Zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe do korzystania z tej formy wsparcia – dodała burmistrz Drezdenka. Mieszkańcy Drezdenka nie ukrywają radości ze zmian, jakie dokonywane są w ich mieście. - W końcu ktoś się wziął za te odstraszające budynki. Oby udało się jak najwięcej wyremontować – pisze Wanessa. - Drezdenko i jego unikalna architektura znowu zaczynają zachwycać – dodaje Agnieszka.

Fotoreportaż


1/1 Tak wyglądała wcześniej kamienica w Drezdenku

1/1 Tak wyglądała wcześniej kamienica w Drezdenku

Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości