Pili razem denaturat, o mało nie doszło do tragedii

29 grudnia 2020, 10:43
Libacja alkoholowa z denaturatem w tle, usiłowanie zabójstwa i pobicie. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Pawłowi W., który działając w warunkach recydywy, dopuścił się tych czynów.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 17 lipca 2020 roku na terenie budynku socjalnego we Wschowie. Tam 39-letnia mężczyzna rzucił się na 70-latka i dwukrotnie uderzył go nożem w szyję. Dzięki szybkiej interwencji służb ratunkowych udało się uratować 70-latka. Jak informowała wówczas prokuratura, do zdarzenia doszło na tle nieporozumienia w trakcie libacji alkoholowej.

39-latek oskarżony jest też o inne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Pawłowi W. prokuratura zarzuca też pobicie, do którego dopuścił się w również w lipcu 2020 roku we Wschowie. Miał on kopać po klatce piersiowej i głowie innego mężczyznę.

- Oskarżony w toku śledztwa początkowo nie przyznawał się do dokonania zarzucanych mu czynów. Ostatecznie przyznał się i wyjaśnił, że w dniu zdarzenia spożył znaczną ilość alkoholu, w tym denaturatu, po którego spożyciu nie kontrolował swoich zachowań – wyjaśnia Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości