Nowoczesne łóżka od WOŚP w gorzowskim szpitalu

29 grudnia 2020, 11:36
foto: Agnieszka Wiśniewska, WSzW w Gorzowie
Dwadzieścia specjalistycznych łóżek – dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiało we wtorkowy poranek do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Fundacja zareagowała szybko na potrzeby pacjentów w całej Polsce. Łóżka trafią przede wszystkim na oddziały zajmujące się chorymi na COVID-19.

Na początku listopada Jurek Owsiak poprosił szpitale, aby łóżka kupione przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19.

Zapewnił jednak, że fundacja zajmie się zakupem łóżek, tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa. Jak informuje portal gorzowianin.com, łóżka i fotele od WOŚP były wykorzystywane również dla pacjentów covidowych w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie, w momencie kiedy zabrakło miejsca dla chorych, a szpital musiał uruchomić tymczasowy oddział w hali wjazdowej dla karetek.

WOŚP zapowiedziała, że przekaże 1279 łóżek dla pacjentów covidowych do szpitali w 80 miastach w całej Polsce. Na liście znalazł się również Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. - Wszystkie zakupione przez nas łóżka przeznaczone są do działań na intensywnej terapii i posiadać będą materace przeciwodleżynowe – podkreślał Jurek Owsiak, szef WOŚP.

We wtorek 29 grudnia do gorzowskiego szpitala zostało przywiezionych 20 łóżek od WOŚP. - Bardzo cieszymy się, że łóżka już do nas dotarły. To ważny dar dla szpitala w tych trudnych czasach. Są to w pełni regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi. Jak tylko nasz personel zapozna się z ich obsługą, łóżka trafią na oddziały covidowe gorzowskiego szpitala – mówiła w rozmowie z portalem gorzowianin.com Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

1/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

2/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

2/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

3/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

3/3 Dwadzieścia łóżek od WOŚP w gorzowskim szpitalu

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości