Ścieżka rowerowa połączy Nową Sól i Zieloną Górę

23 listopada 2020, 09:17, red
Coraz bliżej do ścieżki rowerowej dla Lubuskiego Trójmiasta. Niebawem ruszą prace projektowe ścieżki, która połączy Nową Sól z Zieloną Górą. Ma być to tez przedłużenie istniejącej ścieżki „Kolej na rower”

Kilka dni temu, zielonogórski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektu ścieżki rowerowej, która ma połączyć ze sobą te dwa miasta. To bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, dla których jazda rowerem to sposób na życie. Z nowoczesnej ścieżki rowerowej będą mogli bezpiecznie korzystać też pozostali mieszkańcy, dla których jednoślad to podstawowy środek transportu.

O kolejnym kroku w sprawie budowy tej ścieżki, poinformował prezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. - Wspólnie z Miastem Zielona Góra, Gminą Otyń i Naszym Powiatem robimy kolejny krok w kierunku budowy ścieżki rowerowej z Otynia przez Niedoradz do Zielonej Góry (Zatonia). Aneksowaliśmy porozumienie w tej sprawie uzgadniając, że rozpoczniemy prace nad dokumentacją techniczną. Urząd Miejski w Zielonej Górze ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy dla tego zadania. Cały czas nie składamy więc broni i wspólnie z Partnerami, intensywnie pracujemy na różnych frontach nad pozyskaniem dofinansowania tej  regionalnej, idealnie wpisującej się w ideę Lubuskiego Trójmiasta, łączącej system wielu kilometrów zielonogórskich i nowosolskich ścieżek inwestycji – tłumaczył Jacek Milewski.

Ścieżka rowerowa biegnie na odcinku Stypułow-Sławocin, śladem nieczynnej linii kolejowej nr 371 relacji Żagań - Wolsztyn, w granicach powiatu nowosolskiego. Na ścieżkę składają się obecnie dwa odcinki: od Stypułowa do Nowej Soli i drugi od Nowej Soli do Sławocina z przejazdem zabytkowym mostem kolejowym przez Odrę. Całkowita długość ścieżek na terenie powiatu nowosolskiego wynosi 48,6 km.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości