Otworzył siłownię pomimo zakazu. Właściciel zostanie ukarany

29 grudnia 2020, 12:34
fot. archiwum
Lubuscy policjanci sprawdzają obiekty handlowe, środki transportu, lokale gastronomiczne oraz siłownie – wszystko ma związek z nowymi obostrzeniami, które obowiązują od poniedziałku 28 grudnia. Policjanci z Zielonej Góry podczas jednej z takich kontroli zastali działającą siłownię, w której ćwiczyły osoby. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie właściciela oraz powiadomili Państwową Inspekcję Sanitarną.

Od poniedziałku 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Zamknięte są przede wszystkim sklepy w galeriach handlowych czy kluby fitness i siłownie. W związku z nowymi obostrzeniami policjanci sprawdzają czy wszystkie placówki przestrzegają nowe restrykcje.

Policjanci z Zielonej Góry, oprócz tradycyjnej kontroli w centrach handlowych i środkach transportu, sprawdzili również czy wszystkie siłownie i kluby fitness na terenie powiatu przestrzegają przepisów i są zamknięte z najnowszym rozporządzeniem.

- Podczas kontroli w jednej z siłowni na terenie powiatu zielonogórskiego, oprócz właściciela policjanci zastali również kilka ćwiczących osób. Właściciel lokalu nie zastosował się do nowych przepisów o całkowitym zawieszeniu działalności takich obiektów. W tej sytuacji wobec niego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu oraz powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną – mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Właścicielowi siłowni grozi kara administracyjna od sanepidu nawet w wysokości 30 tys. zł.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości