Zielona Góra nie rezygnuje z pokazu fajerwerków w Sylwestra

29 grudnia 2020, 13:28
fot. archiwum
Władze Zielonej Góry nie zrezygnowały z organizacji zabawy sylwestrowej. Impreza z pleneru zostanie przeniesiona do sieci. Jak się okazuje, prezydent Janus Kubicki postanowił również zorganizować miejski pokaz fajerwerków. Te punktualnie o północy zostaną wystrzelone ze Wzgórza Winnego.

Wszystkie miasta wojewódzkie w Polsce zrezygnowały z organizacji imprez sylwestrowych w plenerze i pokazu sztucznych ogni z uwagi na pandemię koronawirusa. Imprezy pod chmurką i pokazu sztucznych ogni w czwartek 31 grudnia nie będzie również w Gorzowie. Natomiast w Zielonej Górze tegoroczna zabawa sylwestrowa nie została odwołana, ale przeniesie się do sieci.

Zielonogórski Sylwester pod hasłem „Domówka-Sylwestrówka” będzie transmitowany zarówno w mediach społecznościowych, jak i w radiu. W ramach imprezy on-line zagra czterech dj'ów - każdy z nich inny rodzaj muzyki. DJ BST - hip-hop, r&b, mash-up, DJ Bamse - lata 80. i 90., DJ Vonsky - muzyka współczesna, DJ Lepiey - house, tech house.

Jak się okazuje, Zielona Góra jako jedyne miasto wojewódzkie zorganizuje miejski pokaz sztucznych ogni. Punktualnie o północy w noc sylwestrową sztuczne ognie wystrzelą ze Wzgórza Winnego. - Apelujemy do wszystkich, aby nie kupować fajerwerków, zróbmy jeden pokaz miejski, zrezygnujmy z tych, które każdy robił przed domem. Myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie. Zróbmy jeden, on będzie na Wzgórzach Winnych, które są widoczne z różnych stron miasta - mówił na antenie Radia Index Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Do oglądania pokazu fajerwerków z balkonu zachęca również Zielonogórski Ośrodek Kultury. - O północy wyjdźmy na balkon, ale po to, aby zwrócić się w stronę Winnego Wzgórza i tam obejrzeć siedmiominutowy, profesjonalny sylwestrowy pokaz pirotechniczny – czytamy na stronie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości