Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami [zdjęcia]

30 grudnia 2020, 09:57
fot. Lubuska policja
Pięciu mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków zostało zatrzymanych przez policjantów z Gorzowa i Międzyrzecza. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
- Policjanci przez wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, mające na celu zebranie jak najwięcej informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego. Efektem wielomiesięcznej wspólnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu było zatrzymanie 22 grudnia pięciu mężczyzn, którzy działając w zorganizowanej grupie przestępczej, uczestniczyli w obrocie znacznych ilości narkotyków – opowiada Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Do zatrzymania samochodu z mężczyznami handlującymi narkotykami doszło na jednym z węzłów na autostrady A2. Policjanci podczas przeszukania pojazdu, zabezpieczyli ponad kilogram środków odurzających.

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 43 lat, który usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, działając w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Policjanci zabezpieczyli na terenie posesji 43-latka ponad 60 tysięcy złotych oraz 3 tysiące euro. Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które grupa mężczyzn wprowadziła do obrotu to ponad 600 tysięcy złotych – mówi Łętowska.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

1/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

2/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

2/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

3/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

3/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

4/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

4/4 Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości