Gorzów: Nowe autobusy zastąpią wysłużone Solarisy?

23 listopada 2020, 10:20
MZK w Gorzowie chce kupić sześć nowych, niskopodłogowych autobusów. Nowe pojazdy mają wspomóc wysłużoną już flotę MZK, szczególnie Solarisy, które jeżdżą po gorzowskich drogach już od 20 lat!

Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że chce przeznaczyć na zakup sześciu nowoczesnych autobusów kwotę 7 mln 576 tysięcy 800 złotych brutto, czyli po 1 mln 262 tysiące 800 złotych za sztukę.

Po otwarciu ofert okazało się, że najniższa kwota przekracza zakładany budżet o 76 tysięcy 570 złotych. Jest to oferta mLeasing spółka z o.o. z Warszawy, na kwotę 7 653 370 złotych. Jest to konsorcjum produkujące i finansujące autobusy marki MAN.

Drugą ofertę złożył Solaris. Firma ta jest w stanie wyprodukować sześć autobusów za kwotę 7 mln 912 tysięcy 930 zł.

Nowe autobusy mają być to pojazdy typu maxi – 12-metrowe. Standardowo wyposażone w klimatyzację i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nowością ma być całkowite wydzielenie przestrzeni dla kierowców od przestrzeni pasażerskiej. Ma to związek z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem.

Firma, która wygra przetarg, ma na dostarczenie autobusów 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Flota autobusów niskopodłogowych w MZK w Gorzowie składa się z 84 pojazdów. Najstarsze z nich – Solarisy Urbino są w ciągłej eksploatacji od 20 lat! Najmłodsze, hybrydowe MAN-y, wyprodukowano w roku 2017.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości