Skuteczne działania krośnieńskiej drogówki

30 grudnia 2020, 13:11
foto: Lubuska Policja
Koniec roku okazał się fatalny w skutkach dla wielu kierowców powiatu krośnieńskiego, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Dzięki wzmożonym kontrolom udało się wyeliminować kierowców jadący na podwójnym gazie, oraz po narkotykach.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy kontroli, od soboty (26 grudnia) do wtorku (29 grudnia) policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina zatrzymali pięciu kierowców, w tym jednego dwukrotnie, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę (26 grudnia) policjanci prewencji z Gubina, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę vw passata, wobec którego starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Pojazd trafił na policyjny parking, natomiast mężczyznę czeka sprawa karna. Konsekwencje poniesie także 19-letni motorowerzysta, który jadąc drogą w miejscowości Bobrowice na widok radiowozu przyspieszył i próbował uniknąć spotkania z mundurowymi. Po chwili został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a motorower aktualnych badań technicznych. Dzielnicowi ukarali 19-latka mandatem karnym, a także zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Ponadto jak się okazało kierujący posiadał przy sobie susz rośliny, którego badanie testerem wykazało iż jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas tej samej służby, ten sam patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volvo, który miał wyraźny problemy z utrzymaniem toru jazdy. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od 43-latka woń alkoholu, a badanie tylko potwierdziło obecność alkoholu w organizmie, dając wynik blisko 3 promili. Dzielnicowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, natomiast auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

To nie jedyni kierowcy, wyeliminowani z ruchu przez policjantów z Krosna Odrzańskiego. W poniedziałek (28 grudnia) w miejscowość Marcinowice, policjanci drogówki sprawdzili prędkość pojazdu bmw. Z uwagi, iż kierujący prowadził samochód o 24 km/h szybciej niż powinien, został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Ponadto w związku z podejrzeniem, iż 26-latek może znajdować się pod działaniem narkotyków, funkcjonariusze poddali go badaniu narkotestem. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, a tester wykazał obecność amfetaminy. Mundurowi zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych pod kątem obecności środków psychotropowych, a także zatrzymali mu prawo jazdy.

Z kolei w miejscowości Dąbie, patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli kierowcę mazdy, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i skręcił na parking. Według posiadanych przez policjantów informacji 27-latek nie powinien siadać za kierownicę auta, z uwagi iż obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ustalenia mundurowych potwierdziły się. 27-latka czeka sprawa karna. Mężczyzna nie przejął się grożącymi mu konsekwencjami i ponownie wsiadł za kierownicę auta. Został zatrzymany we wtorek (29 grudnia) w miejscowości Stary Raduszec, przez ten sam patrol dzielnicowych, który zatrzymał go dzień wcześniej. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości