Strażacy uratowali łabędzia z pułapki

31 grudnia 2020, 11:54
fot. OSP Cybinka
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowe popołudnie w miejscowości Cybinka. W śluzie pomiędzy dwoma stawami utknął łabędź, który nie był sam w stanie się wydostać. Po kilkunastu minutach akcji, strażakom udało się uratować łabędzia.

W środę 30 grudnia o godz. 12.45 dyżurny słubickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o uwięzionym łabędziu przy ul. Wileńskiej w Cybince . Na miejsce został wysłany zastęp OSP Cybinka.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, okazało się, że łabędź utknął w śluzie pomiędzy dwoma stawami. Ptak stracił orientację w terenie i zdezorientowany nie był w stanie sam opuścić pułapki.

- Po kilkunastu minutach negocjacji połączonych z zabawą w kotka i myszkę udało nam się skierować go na odpowiednie tory, dzięki czemu opuścił pułapkę i znów mógł cieszyć się wolnością. W podziękowaniu pomachał nam skrzydłem na do widzenia po czym dołączył do pozostałych kompanów. My zaś powróciliśmy do remizy – opowiadają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości