Uwaga na mgłę i gołoledź na drodze

2 stycznia 2021, 20:30
fot. archiwum
Jak informuje IMGW w nocy na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Sytuacji na drogach nie poprawia również mgła, która pojawia się lokalnie i ogranicza widoczność do 200 metrów. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznącego deszczu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 3 w nocy do godz. 9 rano w niedzielę 3 stycznia.

Według prognoz na terenie wszystkich powiatów w województwie lubuskim mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Sytuacji nie poprawiają również mgły, które pojawiają się lokalnie i ograniczając widoczność do 200 metrów.

Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a przede wszystkim powinni pamiętać o zimowych oponach. Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości