Fatalne warunki na drogach. Bez zimowych opon nawet nie wyjeżdżajcie

3 stycznia 2021, 16:57
Opady śniegu i śniegu z deszczem występujące na terenie województwa lubuskiego, do tego temperatura utrzymująca się w okolicach zera. Warunki na drogach nie należą do najlepszych. Bez zimowych opona nawet nie wyjeżdżajcie z domu.

Ślisko jest nie tylko na drogach gminnych czy powiatowych, ale również na drogach wojewódzkich i krajowych. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, ślisko jest na drodze krajowej nr 22 od Dobiegniewa, przez Strzelce Krajeńskie do Gorzowa oraz na odcinku z Gorzowa do Kostrzyna. Kiepskie warunki do jazdy są również na drodze krajowej nr 24 ze Skwierzyny w kierunku DK22 oraz w stronę Międzychodu.

Jak informuje portal gorzowianin.com, w wyniku fatalnych warunków drogowych doszło do kilku kolizji. Przed godz. 13 na tzw. "starej trójce" z Gorzowa na Myślibórz doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Zdarzenie miało miejsce w rejonie MOPu Marwice. Należy pamiętać, że "stara trójka" to droga gminna, czyli w droga IV kategorii. Tam niestety nie docierają piaskarki, więc na drodze jest "szklanka".

Natomiast około godz. 16 na DK22 z Gorzowa do Różanek kierujący samochodem osobowym wpadł w poślizg i wpadł do rowu. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, chociaż auto uderzyło bokiem w drzewo.

Do podobnego zdarzenia doszło na DW159 w okolicach miejscowości Dobrojewo. Tam kierujący citronem wpadł w poślizg, auto wypadło z drogi i dachowało. Citroenem podróżowały łącznie cztery osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 2 i 7 lat. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu dzieci, nie stwierdził konieczności zabrania ich do szpitala.

Z kolei po godz. 16 na 83 km drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i Gorzów Zachód kierujący samochodem osobowym marki volkswagen uderzył w barierki. Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Zielonej Góry. Na szczęście również w tym przypadku, nikt nie został poszkodowany.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości