W Lubuskiem zaszczepiło się zaledwie 400 medyków

4 stycznia 2021, 16:18
fot. archiwum
Do tej pory w szpitalu w Gorzowie i Zielonej Górze, zaszczepiło się przeciwko COVID-19 zaledwie 400 osób, czyli 20 procent personelu obu placówek, który wyraził chęć przyjęcia szczepionki. Do końca tego tygodnia ma zostać zaszczepionych kolejnych 600 osób.

W niedzielę 27 grudnia 2020 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło się pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19 w województwie lubuskim. Osobą, która jako pierwsze została zaszczepiona był profesor Jerzy Sieńko, chirurg pracujący w gorzowskim szpitalu.

Przez tydzień w dwóch największych lubuskich szpitalach w Gorzowie i Zielonej Górze zaszczepiło się 400 medyków. To zaledwie 20 procent całego personelu, który zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Do końca tego tygodnia zaszczepić ma się kolejnych 600 osób.

Do tej pory w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie zaszczepiono 225 osób. W tym tygodniu swoją dawkę przyjmie kolejne 300 osób. Łącznie deklarację przyjęcia szczepionki zgłosiło 1 tys. osób z ponad 2 tysięcy wszystkich pracowników.

Z kolei w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zaszczepiono do tej pory 150 osób (do szpitala dotarły dwie partie szczepionek, po 75 dawek). W poniedziałek 4 stycznia do szpitala dotarło kolejnych 270 dawek. Łącznie chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi zgłosiło ponad 900 pracowników lecznicy.

Każda zaszczepiona osoba będzie mogła przyjąć drugą dawkę szczepionki po 21 dniach. W etapie „zero” szczepieniami przeciwko COVID-19 objęci są: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Natomiast w etapie numer jeden zaszczepić się będą mogli: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym wojsko oraz nauczyciele.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości