Lubuskie: 3 miliony złotych na zimowe utrzymanie dróg

4 stycznia 2021, 16:20, mk, inf. prasow UMWL
Nawet 3 miliony złotych ma kosztować zimowe utrzymanie dróg zlecone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Dozorem w całym regionie objęte jest 1,5 tysiąca kilometrów dróg.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze do odśnieżania i usuwania śliskości na drogach przygotował 47 kompletów sprzętu (nośnik + posypywarka + pług) oraz 10 nośników z pługiem. Dodatkowo w 10 magazynach zabezpieczono 8,8 ton soli, a na placach 13,4 ton piasku. Na prowadzenie akcji zima do końca sezonu w budżecie zabezpieczona została kwota 3 mln zł.

Przed sezonem zimowym wykonane zostały wszystkie prace przygotowawcze. Mowa tu m.in. o przeglądach i naprawach sprzętu, szkoleniach kierowców, ustawieniach znaków A-32. Dzięki temu udało się zmniejszyć zakłócenia ruchu drogowego wywoływane takimi czynnikami atmosferycznymi, jak śliskość zimowa oraz opady śniegu. Zimowym utrzymaniem objęta jest cała sieć drogowa, czyli 1,5 tys. km dróg w trzech standardach: III, IV i V.

- Dostępność transportowa należy do naszych priorytetów. Dbamy o nią na wielu poziomach, inwestując w budowę nowych tras, remontując istniejące oraz odpowiednio przygotowując drogi do użytkowania – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości