W Zielonej Górze ruszy choinkowy eko patrol

5 stycznia 2021, 16:29
fot. archiwum
Co zrobić z choinkami po świętach? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na żywe drzewo w swoim domu. W Zielonej Górze w sobotę 9 stycznia ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zbierali choinki spod altan śmietnikowych.

Niektórzy rozbierają swoje choinki tuż po Sylwestrze, inni po 6 stycznia, a są jeszcze takie osoby, które czekają aż do 2 lutego. Najmniejszy problem mają ci, którzy zdecydowali się kupić sztuczną choinkę. Ta zapewne zostanie wyniesiona do piwnicy lub na strych i pod koniec grudnia, już na kolejne święta będzie prawie jak nowa.

Jednak, kiedy w naszym domu zdecydowaliśmy się na żywą choinkę, już po Nowym Roku widać, że jej kondycja nie jest najlepsza. Pomimo częstego podlewania, drzewko traci igły, a my jednocześnie tracimy cierpliwość przy ich codziennym zamiataniu.

Co więc zrobić z żywym drzewkiem, kiedy chcemy się go pozbyć z naszego domu? W Zielonej Górze urzędnicy mają na to prostą odpowiedź. Drzewko odbierze choinkowy eko patrol według specjalnie przygotowanego harmonogramu. Eko patrol będzie zbierał choinki sprzed altan śmietnikowych już od soboty 9 stycznia.

Choinki od mieszkańców Zielonej Góry będą odbierane już od godz. 6:00, dlatego zielonogórzanie powinni wystawić swoje drzewka przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej.

Fotoreportaż


1/2 Harmonogram choinek

1/2 Harmonogram choinek

2/2 Harmonogram choinek

2/2 Harmonogram choinek

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości