Chciał wysadzić w powietrze kamienicę. Właśnie usłyszał wyrok

5 stycznia 2021, 17:43, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Nowosolnej w Kożuchowie 22 kwietnia 2020 roku. Tego poranka kilka rodzin otrzymało wiadomość wysłaną za pomocą telefonu. Z treści wynikało, że desperat o godzinie 13 planuje wysadzić budynek przy użyciu butli z gazem i petardy.

Mieszkańcy kamienicy szybko uciekli ze swoich mieszkań, alarmując przy tym służby ratunkowe. Szybko na miejscu pojawili się policjanci, którzy zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, zatrzymali na 25-letniego mężczyznę. W trakcie czynności zabezpieczono także materiał dowodowy, m.in. petardę, przy której użyciu miało dojść do podpalenia butli z gazem. Badanie trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie 25-latka.

W Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zapadł właśnie wyrok w tej sprawie. Mężczyzna został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Młody człowiek nie trafi jednak do zwykłego zakładu karnego. Sąd zdecydował, że wyrok odbywać się będzie w specjalnym oddziale terapeutycznym dla osób uzależnionych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości