Pierwszy sparing Falubazu z Unią Leszno!

5 stycznia 2021, 18:03
foto: Mateusz Wójcik, Betard Sparta Wrocław
Jeżeli pogoda pozwoli, to już w drugiej połowie marca żużlowcy RM Solar Falubaz rozegrają pierwsze mecze. Żużlowcy z Zielonej Góry zmierzą się z mistrzami Polski! Sezon zasadniczy w tym roku startuje 4 kwietnia.
- Z drużynami, z którymi zmierzymy się w sparingach skontaktowaliśmy się jak tylko pojawił się terminarz ligowych rozgrywek. Szybko ustaliliśmy daty, doszliśmy do porozumienia. 20 i 21 marca spotkamy się sparingowo z aktualnymi mistrzami Polski, czyli drużyną z Leszna. Nie mamy jeszcze sprecyzowanego, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie, a gdzie rewanż. 24 i 25 marca zmierzymy się z drużyną z Wrocławia. Tu wiemy już, że pierwsze spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim, a dzień później spotkamy się przy W69. Na koniec tego przedsezonowego maratonu pojedziemy z pierwszoligowym Orłem Łódź. Te dwa mecze odbędą się w dniach 27 i 28 marca. Tego rywala dobraliśmy pod kątem inauguracyjnego meczu w Toruniu. Obiekt w Łodzi jest podobny do MotoAreny i chcemy sobie tam pojeździć. Wszystko oczywiście realizowane zostanie jeśli tylko pozwoli nam na to sytuacja sanitarna w Polsce – powiedział w rozmowie dla falubaz.com Piotr Żyto, trener zespołu.

Plan sparingowy RM SOLAR Falubazu Zielona Góra przed sezonem 2021:
20-21.03.2021 vs FOGO Unia Leszno
24.03.2021 Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra
25.03.2021 Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław
27-28.03.2021 vs Orzeł Łódź

W ramach przygotowań do sezonu 2021 pierwsza drużyna Falubazu wybierze się dodatkowo w lutym na zimowe zgrupowanie. Sparingi będą natomiast poprzedzone kilkoma jednostkami treningowymi na torze przy W69.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości