Sulęcinianie mają ogromne serca. Pomoc ruszyła z każdej strony

6 stycznia 2021, 12:24, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Wciąż trwa zbiórka darów i pieniędzy dla potrzebujących rodzin z Sulęcina, którzy ucierpieli w wyniku pożaru, do jakiego doszło w Nowy Rok. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia.

Mieszkańcy Sulęcina i okolic ruszyli z pomocą dla poszkodowanych. Zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl uruchomili strażacy z OSP Trzemeszno – TUTAJ LINK. W południe 6 stycznia, na liczniku zbiórki było ponad 87 tysięcy złotych. Pieniądze wpłacają wszyscy - zwykli mieszkańcy, miejscowe firmy, ale i lokalni politycy. Na portalu społecznościowym powstała też specjalna grupa „Sulęcin pomaga pogorzelcom”, w której umieszczane są wpisy tych, którzy koordynują zbiórkę i na bieżąco informują o tym, co jest najbardziej potrzebne.

Okazało się, że sulęcinianie mają ogromne serca. Bardzo szybko udało się dostarczyć mnóstwo ubrań, w miejscowym markecie budowlanym ustawiono koszyk na artykuły do remontu mieszkań, a do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury mieszkańcy przynoszą rzeczy codziennego użytku – worki na śmieci, papier toaletowy, artykuły higieniczne, żywność i różnego rodzaju sprzęt.

W kamienicy rozpoczęły się też prace rozbiórkowe. Na miejsce pożaru dotarły pierwsze kontenery na gruz, pogorzelcy dostali też wsparcie od firmy z meblami tapicerowanymi. Swoją pomoc zaoferował też miejscowy tartak.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości