Ten most połączy regiony. Zobacz co dzieje się w Milsku

7 stycznia 2021, 08:34, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny, dzięki której dojazd od Zielonej Góry do Sławy, czy Wschowy skróci się o 50 minut. W Milsku pracują barki, trwa budowa grobli na rzece.

Droga wojewódzka 282 pomiędzy miejscowościami Milsko a Przewóz ma być gotowa w 2022 roku. Wybudowanie mostu znacznie wzmocni komunikacyjną integrację regionu. Na inwestycję składa się budowa drogi wojewódzkiej i ok. 380 m mostu. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy.

Obecnie, jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, wykonywana jest między innymi grobla na rzece, która jest niezbędna do posadowienia podpory nurtowej obiektu od strony Zielonej Góry. Wykonawca do budowy grobli wykorzystuje transport rzeczny, tj. barkę, która dostarcza kruszywo niezbędne do jej wykonania. Jednorazowo barka może przetransportować ok. 250 ton mas ziemnych, co podpowiada ok. 10 transportom samochodów, które musiałby przewieźć taką ilość materiału po drogach.

W ramach realizowanej inwestycji nowy przebieg będzie miała droga wojewódzka nr 282 - po nowym śladzie na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do miejscowości Bojadła.

Ile to kosztuje? 108,9 mln zł – to dofinansowanie, jakie przyznał zarząd województwa na realizację projektu. 97,9 mln zł to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020,11 mln zł to środki z budżetu państwa. Beneficjentem projektu jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Fotoreportaż


1/6 Budowa mostu w Milsku

1/6 Budowa mostu w Milsku

2/6 Budowa mostu w Milsku

2/6 Budowa mostu w Milsku

3/6 Budowa mostu w Milsku

3/6 Budowa mostu w Milsku

4/6 Budowa mostu w Milsku

4/6 Budowa mostu w Milsku

5/6 Budowa mostu w Milsku

5/6 Budowa mostu w Milsku

6/6 Budowa mostu w Milsku

6/6 Budowa mostu w Milsku

Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości