Był skrajnie wychłodzony. Policjanci uratowali mu życie

23 listopada 2020, 11:48, red
Międzyrzeccy policjanci uratowali życie bezdomnemu, który wpadł do rzeki Obry, a później schronił się pod mostem. W nocy temperatura spadło w okolice zera. Skrajnie wychłodzonego mężczyznę, śpiącego pod mostem, zauważyli patrolujący okolice policjanci.

W miniony weekend w nocy, podczas patrolu pieszego wzdłuż rzeki Obra w Międzyrzeczu, policjanci zauważyli pod mostem śpiącego mężczyznę. Był skrajnie wychłodzony i miał przemoczoną odzież.

- Podczas rozmowy, okazało się, że wcześniej wpadł do rzeki. Bezdomny był trzeźwy, jednak nie mógł poruszać się o własnych siłach. Mówił, że bardzo mu zimno i nie może się ruszyć. Policjanci natychmiast przenieśli go do radiowozu, aby mógł się ogrzać i w ciepłym miejscu poczekać na przyjazd karetki pogotowia. Gdyby nie pomoc udzielona przez policjantów, mężczyzna najprawdopodobniej nie przeżyłby nocy – mówi Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Dlatego też policjanci apelują, aby zgłaszać miejsca gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Można zrobić anonimowo za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, natomiast w sytuacjach zagrażających życiu powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzięki temu możemy uratować czyjeś życie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości