Zorganizowana grupa przestępcza „przerzucała” Wietnamczyków przez granicę. Za jedną osobę brała 12 tys. euro

8 stycznia 2021, 14:54
fot. archiwum
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnego przekraczania granicy w Świecku przez obywateli Wietnamu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie prowadzili śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnego przekraczania granicy polsko-niemieckiej w Świecku przez obywateli Wietnamu. Grupa przestępcza działała na przełomie 2018 i 2019 roku na terenie Świecka, Warszawy oraz innych miejscowości w Polsce, a w jej skład wchodził 30-letni obywatel Wietnamu oraz dwóch obywateli Polski w wieku 39 i 45 lat, mieszkańcy województwa mazowieckiego.

- Podczas śledztwa ustalono, że oskarżeni zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy 45 obywatelom Wietnamu. Za podróż z Wietnamu do jednego z krajów Europy Zachodniej pobierano od nich około 12 tysięcy euro. Najczęściej cudzoziemcy, którzy wcześniej nielegalnie dostali się do naszego kraju, byli przewożeni przez polsko-niemiecką granicę w samochodami osobowymi - komentuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Śledztwo ma w końcu swój finał, ponieważ do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 30, 39 i 45-latkowi. Mężczyznom należący do zorganizowanej grupy przestępczej grozi do 8 lat więzienia.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości