Policjanci ostrzegają – jutro kaskadowe pomiary prędkości

8 stycznia 2021, 16:14
foto: Lubuska Policja
Jeżeli wybieracie się jutro w podróż, uważajcie na drogach. Szczególnie na zielonogórskich krajówkach, bo tam będziecie mogli napotkać kaskadowe pomiary prędkości. Charakterystyczne dla tej akcji jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych.

Na drogach K-27 i K-32 przebiegających przez powiat zielonogórski pojawi się więcej patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych, a także nieoznakowane samochody z videorejestratorami. Te drogi wybrane zostały ze względu na duże natężenie ruchu, a także dlatego, że wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza prędkość, nie zważając na ewentualne konsekwencje. Ponadto na tych odcinkach dróg dochodzi często do różnych zdarzeń drogowych w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym.

- Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, co jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach. Ponadto sprawdzać będą także ważność posiadanych przez kierującego uprawnień, stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierujących – informuje podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość i naruszający przepisy mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych, natomiast kierujący naruszający podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy wykazujący się lekceważącym stosunkiem do przepisów prawa ruchu drogowego, także wniosków o ukaranie do sądu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości