Kierujący volvo uderzył w drzewo

7 stycznia 2021, 15:59
fot. Straż Pożarna Świebodzin
W czwartkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowościami Jeziory, a Smardzewo niedaleko Świebodzina doszło do wypadku. Kierujący osobowym volvo wpadł w poślizg i uderzył autem w drzewo.

W czwartek 7 stycznia przed godz. 14 dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowościami Jeziory, a Smardzewo. Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce, okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki volvo jadąc w kierunku Jezior, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad kierownicą, przez co zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

26-letni kierowca volvo prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załodze pogotowia.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektryznego w pojeździe, udzielenia pierwszej pomocy kierowcy, a także wstrzymaniu ruchu w jednym kierunku oraz wahadłowym kierowaniu ruchem pojazdów - opowiada Sebastian Piotrowski, rzecznik prasowy świebodzińskiej straży pożarnej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości