Napisz list do seniora

8 stycznia 2021, 20:14
Zapomniane już prawie tradycyjne listy mają pomóc seniorom przetrwać trudne czasy. W dobie wszechobecnego internetu i szalejącej epidemii liczba spotkań twarzą w twarz ograniczona została do minimum. Pisanie listów do seniorów to pomysł Stowarzyszenia Polska 2050.

Organizatorzy w ramach akcji zachęcają do pisania listów do seniorów będących pensjonariuszami Domu Kombatanta, ale do współpracy zaproszone są wszystkie domy seniora z terenu województwa lubuskiego. Mieszkańcy tych instytucji często są osobami samotnymi, które zwłaszcza teraz, w dobie pandemii utraciły możliwość odwiedzin rodzin, znajomych, wolontariuszy. Organizatorzy akcji chcą pomóc im przetrwać ten trudny czas. Zapraszają chętnych do poświęcenia czasu, aby w tej pisemnej i bezpiecznej formie wesprzeć pensjonariuszy, opowiedzieć o swoich sprawach i podtrzymać konwersację.

- Seniorzy od marca odcięci są niemal od kontaktów z bliskimi i wolontariuszami. Wiemy, że bardzo doskwiera im samotność. Listy są formą komunikacji z czasów ich młodości. Wydaje nam się, że miło wrócić wspomnieniami do tego czasu i wykorzystać tę nieco zapomnianą formę kontaktu. Z korzyścią zarówno dla seniorów jak i młodszego pokolenia, które wróci, choć na moment do tradycyjnej formy pisania. – mówi Maja Nowak, liderka wojewódzka Ruchu Polska 2050 Lubuskie oraz pomysłodawczyni akcji.

Mamy nadzieję, że z czasem akcja zatoczy coraz szersze kręgi, a z czasem, kiedy sytuacja epidemiczna się ustabilizuje, być może zaproponować wspólne spotkania z piszącymi i ich adresatami. W tym momencie, na listy oczekuje ponad 30 seniorów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości