Ratownicy z WOPR kupili quada

9 stycznia 2021, 19:47
foto: WOPR Lubniewice
WOPR w Lubniewicach wzbogacił się o nowy, wszechstronny pojazd, którym ratownicy będą mogli dotrzeć do mało dostępnych miejsc. Zakup quada Can Am Outlander 1000 xtp był możliwy dzięki wsparciu wielu instytucji.

Tam, gdzie na piechotę zbyt trudno, a zwykły pojazd nie dotrze, ratownik dojedzie quadem. Pojazd, który zakupiło WOPR z Lubniewic, ma rewelacyjne osiągi silnika i ogrom funkcji. Jak pisze producent, pojazd charakteryzuje się niezawodnością i wytrzymałością, dzięki czemu nadaje się do regularnej, wieloletniej eksploatacji. Zaawansowane systemy zapewniają wygodne prowadzenie i rewelacyjną przyczepność, dzięki czemu prowadzący może czuć się pewnie i bezpiecznie.

To bardzo ważne cechy, które posiadać powinien pojazd zaangażowany w akcje ratunkowe. Quad, który będzie na wyposażeniu lubniewickich ratowników kosztował 68 tysięcy złotych. Sami ratownicy uzbierali 4 tysiące, a reszta pochodzi od instytucji oraz ludzi dobrej woli. Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Sulęcinie i Gminy Lubniewice udało się pozyskać 30 tysięcy złotych. 34 tysiące przekazał sponsor z terenu gminy Lubniewice, który chce pozostać anonimowym darczyńcą.

Ratownicy z Lubniewic dziękują też firmie Quady Śrem – Sklep ATV. - Wasze zaangażowanie przyczyniło się do sprowadzenia pojazdu, ze Stanów Zjednoczonych, a co za tym idzie, swoją postawą poprawiliście bezpieczeństwo na terenie Powiatu Sulęcińskiego – czytamy na oficjalnym fan-page WOPR Lubniewice.

Pojazd, aby był gotowy do pracy, trzeba wyposażyć w sygnały świetlne i dźwiękowe, kufer, kask z łącznością radiową i torbę medyczną. Łączny koszt to 5 tysięcy złotych i w tych zakupach pomógł Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków

Oficjalne przekazania i oklejenie Quada Can Am planowane jest na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. W tym samym okresie planowany jest zakup przyczepki ratunkowej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości