101 ze Szprotawy do Zielonej Góry

11 stycznia 2021, 09:06, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Bartosz Sokołowski
2 stycznia szprotawski magistrat uruchomił nową, gminną linię autobusową, która połączy Szprotawę z Zieloną Górą. Skorygowane zostały też rozkłady jazdy, aby lepiej dostosować dowóz mieszkańców do szkoły, czy pracy.

Linia 101, czyli drugi wariant połączeń do stolicy województwa przebiega przez Henryków (Górny), Dzikowice, Borowinę, Długie, a następnie Nowe Miasteczko, Nową Sól (tu stajemy również przy szpitalu), aż do Zielonej Góry. Dzięki nowym połączeniom do Zielonej Góry ze Szprotawy skorzystać można z 5 par autobusów dziennie w dni robocze (6 par w piątki), 2 pary soboty i jednej wieczornej pary w niedziele.

Zgodnie z sugestiami od mieszkańców dzięki niższym kosztom obsługi niż pierwotnie zakładano, magistrat uruchomił również wieczorny kurs do Leszna Górnego na ostatni pociąg w kierunku Legnicy/Wrocławia. Rozkład w kierunku Zielonej Góry został z kolei dostosowany lepiej m.in. pod oczekiwania uczniów i studentów (którzy skorzystają po powrocie do tradycyjnej formy edukacji).

Autobus dowożący do Zielonej Góry na 8:00 zamelduje się wcześniej, tak aby wszyscy zdążyli dotrzeć na zajęcia. Natomiast dojeżdżający na 8:00 do Nowej Soli skorzystają z nowego późniejszego połączenia linii 101, dzięki czemu wyeliminowane zostało długie oczekiwanie np. uczniów na zajęcia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości