Wypadek na DK22. Kierujący citroenem uderzył w ciężarówkę

11 stycznia 2021, 19:21
fot. KP PSP Sulęcin
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 i drogi wojewódzkiej nr 134 w powiecie sulęcińskim. Kierujący dostawczym citroenem najechał na tył ciężarówki. Poszkodowany kierowca citroena został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

W poniedziałek 11 stycznia o godz. 15.15 dyżurny sulęcińskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na 26 km drogi krajowej nr 22, a dokładnie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 134. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej, w tym JRG PSP z Sulęcina, a także OSP Krzeszyce i OSP Słońsk. A także policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Okazało się, że kierujący dostawczym citroenem nie zachował odpowiedniej odległości i najechał na tył samochodu ciężarowego, który poruszał się przed nim. Siła uderzenia była na tyle duża, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby uwolnić kierowcę citroena z pojazdu. 

Poszkodowany mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. DK nr 22 była zablokowana przez kilka godzin. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości