Uważajmy na drogach, jest niebezpiecznie!

12 stycznia 2021, 10:10, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Kierowcy znacznie jednak zwolnili. Widać to nie tylko na ulicach miast, ale także drogach wyjazdowych.

Z zimową aurą mierzą się kierowcy, którzy musieli wyjechać na drogi we wtorek (rano. Opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. Dlatego drogową sytuację i zachowanie kierowców obserwują policjanci w każdym powiecie. Można zauważyć, że widoczne oznaki zimy spowodowały zdecydowanie ostrożniejszą jazdę na drogach. Od rana w naszym regionie doszło już do kilku poważnych kolizji drogowych - między innymi w Starym Kisielinie.

Policjanci przypominają, by do jazdy właściwie się przygotować. Odpowiednie opony to początek bezpiecznej drogi. Zadbajmy o właściwe odśnieżenie całego pojazdu. Sypiący się z dachu auta śnieg nie ułatwia jazdy kierowcom, którzy poruszają się z tyłu. Niebezpieczne są także kawałki ciężkiego lodu, które mogą spaść z dachu. Odśnieżanie to obowiązek który dotyczy zarówno kierowców osobówek, jak również większych aut. W grę wchodzi bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego. Osoby, które niezbyt pewnie czują się w zimowych warunkach proponujemy przesiąść się do środków miejskiej komunikacji.

Właściwe przygotowanie się do jazdy to połowa sukcesu. Jeżeli dołożymy do tego koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu. Policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na technikę jazdy, a także sposób przewożenia najmłodszych. Zimowa aura wymaga od kierowców zdecydowanie więcej, niż jeszcze kilka dni temu, dlatego trzeba zmienić styl jazdy. Wzajemny szacunek wobec siebie spowoduje, że każdy będzie mógł bezpiecznie podróżować


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości