Nie dała się oszukać na "policjanta"

14 stycznia 2021, 08:57, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Czujna zielonogórzanka nie dała się oszukać na fałszywego policjanta. Oszuści, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, są coraz bardziej przebiegli. Ci w Zielonej Górze telefoniczne poinformowali kobietę, że prowadzą działania w sprawie oszust i wypytywali o ją oszczędności. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać i zgłosiła sprawę pod 112.

Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zadzwoniła kobieta, która poinformowała o telefonie od „policjanta”. Z jej relacji wynikało, że zadzwoniła do niej kobieta podająca się za policjantkę, wypytywała o jej oszczędności oraz poinformowała, że policjanci prowadzą działania przeciwko oszustom. Czujna kobieta od razu rozłączyła rozmowę, a następnie zadzwoniła pod numer 112, żeby potwierdzić czy takie działania rzeczywiście są prowadzone. W rozmowie z dyżurnym dowiedziała się, że była to próba manipulacji i oszustwa metodą „na policjanta”. Zgłaszająca była zdenerwowana, ale jednocześnie szczęśliwa, że nie dała się oszukać.

W tym przypadku podobnie jak w wielu innych takich próbach mechanizm działania oszustów jest bardzo podobny. Zwykle dzwonią do starszych osób, podając się za policjantów, wypytują o posiadane oszczędności oraz kosztowności, a następnie żądają przekazania pieniędzy „policjantowi”, który miałby je przechować, aby nie zostały skradzione przez oszustów. Tym razem czujna zielonogórzanka nie dała się zwieść fałszywym opowieściom, ale niestety cały czas są osoby, które dają się nabrać i przekazują obcym często nawet oszczędności całego życia.

Także we wtorek (12 stycznia) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zamieszanego w proceder takich oszustw.

- To kolejny sukces zielonogórskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępstw, jakimi są oszustwa „na policjanta”. Aresztowany mężczyzna ten został kilka dni wcześniej zatrzymany przez zielonogórskich kryminalnych w Zgorzelcu. Jego zatrzymanie i aresztowanie to kontynuacja rozpoczętej kilka miesięcy temu sprawy rozpracowania szajki przestępczej zajmującej się oszustwami „na policjanta” na szkodę osób starszych z Zielonej Góry i innych miast Polski – informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości