Schronisko w Zielonej Górze apeluje o pomoc do ludzi dobrej woli

14 stycznia 2021, 13:13, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: OTOZ Animals Zielona Góra
Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy. Dzięki niej bezdomne koty i psiaki będą mogły żyć w naprawdę godziwych warunkach. OTOZ apeluje o narzędzia, które pomogą w modernizacji schroniska.

Potrzeby są ogromne, ale też i pomoc, która płynie od wielu instytucji i osób prywatnych, jest spora. Kika dni temu do schroniska przyjechała nowa lodówka do zabudowy, podarowana przez firmę Gorenje. Teraz pojawiła się nowa pralka, przed którą nie lada zadanie - niekończąca się ilość prania koców i posłanek. Będzie to możliwe dzięki firmie Electrolux.

- Obecnie kompletujemy sprzęt i materiały budowlane, żebyśmy mogli rozpocząć remont schroniskowej kuchni. Przed nami jeszcze długa droga do skompletowania wszystkiego, ale mamy nadzieję, że wkrótce uda się rozpocząć remont. Schronisko potrzebuje także innych narzędzi, m.in. kluczy, śrubokrętów, piły ręcznej, stołowej, pędzli, kuwet do malowania, młotków. Jeśli chce ktoś podarować nam cokolwiek z przedmiotów, które pomogą nam modernizować schronisko i naprawiać budy oraz boksy, będziemy ogromnie wdzięczni – czytamy na profilu schroniska.

Schronisko potrzebuje też dogrzać pomieszczenia dla zwierząt, a także gabinet weterynaryjny, który musi mieć odpowiednią temperaturę, by mógł dalej funkcjonować. Niestety, grzejniki, które były dotychczas w schronisku, nie były częścią jego wyposażenia i musiały zostać zwrócone. Jak na złość, mrozy przyszły natychmiast.

- Musimy jak najszybciej dogrzać pomieszczenia. Szukamy też darczyńców, którzy zechcieliby zasponsorować nawet najmniejszą ilość węgla. Zwierzęta przebywające w budynkach to najczęściej stare lub schorowane psiaki i kociaki. Ciepło to nie tylko poprawa komfortu ich życia, ale przede wszystkim walka o ich zdrowie – apeluje OTOZ Animals.

Dzisiaj magistrat dostarczył kolejną partię drewna na opał do zielonogórskiego schroniska. Potrzeby placówki są ogromne i każda pomoc jest na wagę złota. Dlatego urzędnicy nie pozostają obojętni na prośby i apele.

- My zawsze pomożemy i zapewniamy, że akcja będzie powtarzana cyklicznie. W tym miejscu apeluję także do wszystkich osób, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny o wsparcie schroniska – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Dary można przynosić bezpośrednio do schroniska, lub wysyłać na adres:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Ul. Szwajcarska 4

65-169 Zielona Góra

Fotoreportaż


1/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

1/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

2/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

2/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

3/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

3/3 Miejska pomoc dla schroniska w Zielonej Górze

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości