Szprotawa: ulica Chodkiewicza do remontu

17 stycznia 2021, 13:31, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Już pod koniec 2021 roku mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej, nowoczesnej i bezpiecznej ulicy Chodkiewicza. Miasto podpisało właśnie umowę na gruntowną przebudowę tej ulicy. Koszt inwestycji to blisko 1,8 miliona złotych

Projekt, o łącznej wartości 1,77 mln zł, realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedsięwzięcie zakłada powstanie dwukierunkowej drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz 18 miejscami postojowymi. Wybudowana zostanie nowa zatoka autobusowa z peronem, przejście dla pieszych, oświetlenie oraz przyłącza infrastruktury technicznej. Podkreślić należy, że przy realizacji zadania nie zostaną wycięte rosnące tam drogocenne, przepiękne kasztany i lipy.

– To kolejne olbrzymie przedsięwzięcie, z którym ruszamy dzięki 21-milionowemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak wielokrotnie podkreślałem, otrzymane wsparcie finansowe to kilometry bezpiecznych i komfortowych dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych. W Szprotawie stworzona zostanie nowoczesna i spójna sieć infrastruktury komunikacyjno- transportowej, która wpłynie na poprawę płynności oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycja ta, to również potężny krok w stronę rozwoju oraz zwiększenia potencjału gospodarczego miasta i gminy. Realizacja przebudowy ulicy Chodkiewicza cieszy, tym bardziej że w 70% sfinansowana zostanie ze środków rządowych – mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości