Ktoś zastrzelił wilka z broni myśliwskiej

18 stycznia 2021, 15:07
fot. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"
Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" poinformowało, że w miniony weekend został odnaleziony martwy wilk w przydrożnym rowie w okolicach Ośna Lubuskiego. Okazało się, że zwierzę zostało zastrzelone z broni myśliwskie. Sprawą zajmuje się policja.

W minioną sobotę 16 stycznia Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" otrzymało zgłoszenie o martwym wilku leżącym w rowie koło drogi w okolicach Ośna Lubuskiego w województwie lubuskim. Na miejsce zostali wysłani współpracownicy stowarzyszenia, którzy przeprowadzili na miejscu dokładne oględziny martwego zwierzęta. 

- Okazało się, że wilk został zastrzelony z broni myśliwskiej. W ciele został odkryty niewielki otwór wlotowy oraz spory otwór wylotowy, przez który wypadły fragmenty jelit. Natychmiast dokonaliśmy zgłoszenia sprawy wraz z dokumentacją fotograficzną do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach – informuje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Policjanci przeprowadzili wizję lokalną w miejscu odnalezienia wilka oraz zabezpieczyli zwłoki zastrzelonej dorosłej samicy. - Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Natomiast tusza została zabezpieczona do sekcji zwłok, którą wykona powołany do tego lekarz weterynarii – komentuje Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.  Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” ma nadzieję, że policjanci dołożą wszelkich starań i uda się im, podobnie jak śledczym z Zamościa w sprawie Kosego, odnaleźć sprawców.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości