Kolekcjonerskimi banknotami płaciła za alkohol

18 stycznia 2021, 13:07, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
60-letnia mieszkanka Międzyrzecza zapłaciła cztery razy za zakupy w tym samym sklepie banknotami kolekcjonerskimi o nominale 200 złotych każdy. Dopiero przy liczeniu pieniędzy, właścicielka sklepu zorientowała się, że ma do czynienia z fałszywkami. „Zaradną” kobietę zatrzymała policja.

Aż cztery razy udało się 60-letniej mieszkance Międzyrzecza oszukać ekspedientki w lokalnym sklepie spożywczym. Kobieta kupowała alkohol i płaciła za to 200-złotowymi banknotami z napisem SOUVENIR.

- Właścicielka jednego ze sklepów w mieście zgłosiła, że najprawdopodobniej kobieta, która robiła u niej zakupy, płaciła za nie fałszywymi pieniędzmi. Podczas sprawdzanie informacji, okazało się, że ta sama kobieta aż cztery razy jednego dnia wracała do tego sklepu i kupowała alkohol oraz napoje, płacąc za każdym razem banknotem o nominale 200 złotych. Policjanci zabezpieczyli banknoty o łącznej wartości 800 złotych – opowiada Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu.

Okazuje się, że to nie koniec przewinień 60-latki. Po przeanalizowaniu podobnych spraw prowadzonych przez funkcjonariuszy w ostatnim okresie okazało się, że we wrześniu 2020 roku kobieta płaciła podobnym banknotem 100 złotowym za pizzę. Międzyrzeczanka usłyszała pięć zarzutów oszustwa, za co może jej grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości