Dachowanie busa koło Świebodzina [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 11:38
fot. KP PSP w Świebodzinie
Na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowością Lubnicko, a Jeziory doszło do wypadku. Kierujący busem marki opel wpadł w poślizg i dachował. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie i straż pożarna. Jedna osoba została poszkodowana.

W niedzielny wieczór 17 stycznia dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 303 na odcinku Lubnicko-Jeziory. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kiedy pierwsze zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce, bus marki opel znajdował się poza drogą. Według wstępnych ustaleń kierowca busa wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierownicą i dachował, przez co auto znalazło się na poli.

- Rozbity samochodem podróżowały łącznie dwie osoby. Jedna opuściła pojazd o własnych siłach. Natomiast druga była zakleszczona w busie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otwarciu drzwi pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Strażacy udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego - opowiada Sebastian Piotrowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie.

Poszkodowana osoba została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Fotoreportaż


1/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

1/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

2/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

2/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

3/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

3/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

4/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

4/4 Wypadek z udziałem busa koło Lubnicka

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości