Nowa Sól ma pieniądze na remont zabytkowych kamienic

18 stycznia 2021, 17:18, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Nowa Sól
Kamienice w Nowej Soli mogą zyskać nowy blask tak jak ta przy ulicy Zjednoczenia. W mieście wystartowała kolejna edycja programu dotacji na remonty kamienic wpisanych do rejestru zabytków.

W tym roku, władze miasta wspólnie z radnymi zapisali w budżecie Nowej Soli 350 tysięcy złotych na dotacje związane z remontem elewacji lub dachów kamienic. W ramach tych środków możliwe jest też ocieplenie budynków. Ważne jest posiadanie dokumentacji technicznej, kosztorysu i pozwolenia na budowę. To wspólnoty, które będą chciały pozyskać dotacje, muszą zrobić na własny koszt.

Na remont elewacji z miejskich pieniędzy możemy dostać do 50 procent inwestycji, a remonty dachów dofinansowane będą do 30 procent wartości kosztorysowej. Aby otrzymać dotację z budżetu miasta, wspólnota musi mieć zgromadzone środki na wkład własny, lub skorzystać z kredytu. Nieprzekraczalny termin składania kompletu dokumentów upływa 15 lutego bieżącego roku.

W ostatnich latach z tej formy pomocy miasta przy remoncie budynków skorzystało już 90 wspólnot mieszkaniowych. - Jak każdego roku gorąco zachęcam Naszych Mieszkańców do składania wniosków. Dzięki wspólnym działaniom zrobimy kolejny, milowy krok w rewitalizacji Naszego Miasta – mówi prezydent Jacek Milewski.

Więcej informacji na temat możliwości uzyskania dotacji można uzyskać w Urzędzie Miasta u Pani Architekt Iwony Kubackiej – Kazieczko pod nr telefonu 68 459 0332 lub bezpośrednio u zarządców budynków.

źródło: UM Nowa Sól


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości