Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu na trasę S3

19 stycznia 2021, 12:36
fot. Lubuska policja
W miniony weekend konieczne było zablokowanie trasy S3 koło Międzyrzecza, ponieważ 40-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu wprost pod jadące drogą ekspresową samochody. Policjantom na szczęście udało się uratować mężczyznę. Został zabrany do szpitala na badania.

W niedzielę 17 stycznia o godz. 23 dyżurny międzyrzeckiej policji otrzymał zgłoszenie od zdesperowanego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. - Policjant otrzymał jedynie szczątkowe informacje. Wiedział, że desperat stoi na moście w Międzyrzeczu i za chwilę zamierza z niego skoczyć, jednak nie było informacji na którym. Natychmiast zaczęły się poszukiwania – komentuje Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Policjanci zaczęli typować miejsca w których może znajdować się desperat. Policjanci sprawdzali mosty ale również wiadukty znajdujące się przy drodze ekspresowej S3. W pewnym momencie, przejeżdżając trasą S3 w kierunku Zielonej Góry, policjanci zauważyli na wiadukcie przy węźle Międzyrzecz Południe sylwetkę osoby stojącej za barierką wiaduktu. Policjanci podjeżdżając bliżej zauważyli mężczyznę rozmawiającego przez telefon, który na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął krzyczeć, że skoczy. 

- Policjanci wycofali się i powiadomili o odnalezieniu desperata dyżurnego, który wysłał na miejsce patrole oznakowane i straż pożarną, ponieważ w tej sytuacji konieczne było zablokowanie trasy S3. Na miejsce również zostali skierowani negocjatorzy policyjni, jednak do czasu ich przybycia przez  cały czas policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu próbowali rozmawiać z 40-letnim mężczyzną i  nakłonić go, aby zszedł z wiaduktu – opowiada Łętowska.

Policjanci przez cały czas rozmawiali z mężczyzną próbując podejść do niego jak najbliżej, gdy byli już w niewielkiej odległości, udało im się chwycić 40-latka i odciągnąć od barierki. Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości