Kręcił „bączki” volkswagenem na parkingu. W aucie były małe dzieci

19 stycznia 2021, 13:16
zdjęcie ilustracyjne
Policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volkswagena, który sprawdzał swoje umiejętności „rajdowego kierowcy” na oblodzonym parkingu marketu w Nowej Soli. Mężczyzna kręcił tzw. „bączki”, natomiast w samochodzie w trakcie manewrów znajdowało się trzech pasażerów - kobieta i dwoje małych dzieci w wieku 2 i 4 lat. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zdecydowali, że skierują sprawę do sądu.

W poniedziałek 18 stycznia  podczas patrolowania ul. Piłsudskiego w Nowej Soli, policjanci zauważyli kierowcę volkswagena, który na parkingu jednego z marketów celowo wprowadzał samochód w poślizg i kręcił na nim tzw. „bączki”.

- Policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy volkswagena, ponieważ użytkował swój pojazd niezgodnie z przepisami. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 29 latek, natomiast w środku znajdowało się trzech pasażerów. Kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat - mówi Renata Dąbrowicz-Kozłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Policjanci odstąpili od postępowania mandatowego. Za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno dla kierujących, pieszych oraz pasażerów policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.  Zatrzymali również prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na stan techniczny pojazdu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości