Problemy pacjentów 70+ z rejestracją na szczepienia

22 stycznia 2021, 10:15, redakcja@lubuskie24.pl
fot. archiwum
Pierwszy dzień rejestracji osób powyżej 70 roku życia na szczepienia i już są problemy. Do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy z prośbą o pomoc. Nie można zarejestrować się przez portal pacjenta, a dodzwonienie się na ogólnopolską rejestrację telefoniczną graniczy z cudem. System pokazuje, że nie ma już wolnych terminów do końca marca.

W piątek 22 rozpoczęły się zapisy dla osób po 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Już od godz. 6 rano pacjenci mogli zarejestrować się telefonicznie, za pomocą portalu pacjenta lub też osobiście w wybranej przychodni. Rejestracja obejmuje osoby urodzone w latach 1942-1951. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia.

Jednak już od samego rana, wiele osób miało problem z zapisaniem się na szczepienia - Dzwonię na numer 989 i nikt nie odbiera. Próbowałam już kilkanaście razy - opowiada czytelniczka Barbara. -  Czy  są jeszcze jakieś wolne terminy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 70-latków? Bo przez e-rejestrację wynika że nie ma, że nie terminów aż do końca marca – podkreśla pan Tomasz.

- Jesteśmy z żoną po 70 roku życia. Od samego rana córka próbowała nas zarejestrować na szczepienie. Zarówno przez internet i przez telefon nie da rady. Na profilu zaufanym pokazuje, że w żadnej z 13 przychodni w Gorzowie nie ma już wolnego terminu aż do końca marca. Jedynymi miejscami, gdzie moglibyśmy się zaszczepić jest Drezdenko lub Bobrowice. Mamy po 70 lat i siedzimy w domu, nie będziemy specjalnie jechać tyle kilometrów, aby się zaszczepić – opowiada pan Leszek.

Jak podaje ministerstwo zdrowia, w pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów powyżej 70 roku życia w całej Polsce. Ponadto odnotowują bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę. 

Sprawę zgłosiliśmy do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Sprawdzamy i analizujemy sytuację. Prawdopodobnie wystąpił błąd systemu. Problem został już zgłoszony koordynatorowi do spraw szczepień w województwie lubuskim. Problem jest również z przychodniami, które wyznaczyły za mało terminów szczepień – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie.

Okazało się, że zapisy na szczepienia seniorów zostały wstrzymane w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. - Informujemy, że do 31 marca 2021 roku wszystkie terminy szczepień dla seniorów (80+ i 70+) już są zajęte. Aby zarezerwować termin szczepienia przeciwko COVID-19 prosimy zgłaszać się do innych punktów szczepień. Osoby, które już wysłały zgłoszenie, bądź wpisywały się w kolejkę oczekujących w szpitalu proszone są o oczekiwanie na telefon z informacją o terminie – czytamy w komunikacie szpitala.

- Nigdzie terminów nie ma. Na to wygląda, że na szczepienie można zapisać się tylko do końca marca. A co później? Mundurowi? Prokuratorzy? Dla seniorów już miejsca nie będzie? Na infolinię 989 w ogóle dodzwonić się nie można, od razu rozłącza... Może rząd przewiduje szczepienie komercyjne? Zapłacę, aby mama była bezpieczna!- podkreśla pani Magda.

Czekamy na Państwa opinie. Czy Ty lub Twoi bliscy mieliście problem z zarejestrowaniem się do szczepienia przeciwko COVID? A może wszystko poszło dobrze? Opowiedz nam o tym! Wyślij e-mail na redakcja@lubuskie24.pl lub wiadomość na facebooku.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości