Chciał podpalić drzwi. Agresywny sąsiad trafił w końcu za kratki

22 stycznia 2021, 12:44, redakcja@lubuskie24.pl
Zdjęcie ilustracyjne/shutterstock
Agresywnego sąsiada, który groził pozbawieniem życia i podpaleniem mieszkania zatrzymali zielonogórscy policjanci. Jak się okazało, to nie pierwszy występek 33-latka. Wcześniej mężczyzna groził śmiercią mieszkańcom Osiedla Pomorskiego.

Był agresywny w swoim bloku, groził sąsiadom podpaleniem drzwi mieszkania, wcześniej innym obiecywał, że ich zabije. Agresywny sąsiad trafił w końcu do aresztu, a mieszkańcy bloku odetchnęli z ulgą. 33-latek został zatrzymany w minioną środę i jak relacjonują policjanci, nawet w areszcie zachowywał się wyjątkowo agresywnie. Funkcjonariusze zdecydowali o wprowadzeniu specjalnej procedury szczególnego nadzoru nad zatrzymanym.

Po zatrzymaniu 33-latka policjanci przesłuchali świadków i przestępstwo gróźb karalnych z artykułu 190 § 1 kodeksu karnego zostało w znacznym stopniu uprawdopodobnione. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut popełnienia tego przestępstwa, jednak nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień oraz odmówił podpisania postanowienia o przedstawieniu zarzutów, protokołu przesłuchania podejrzanego i innych dokumentów procesowych.

Jak ustalili policjanci, ten sam mężczyzna był już rok temu zatrzymany za takie samo przestępstwo i kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiadów w poprzednim miejscu zamieszkania na Osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze. Wtedy także sąd zadecydował o aresztowaniu agresywnego mężczyzny na 3 miesiące oraz wydany został zakaz zbliżania się i kontaktowania się podejrzanego z pokrzywdzonymi osobami.

Przestępstwo z artykułu 190 § 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Ponieważ istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany może stwarzać realne zagrożenie dla pokrzywdzonych, sąd wydał postanowienie o aresztowaniu 33-latka na 3 miesiące.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości