Problemów ze szczepieniami seniorów ciąg dalszy

22 stycznia 2021, 12:58, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Shutterstock
Mamy kolejne informacje dotyczące problemów ze szczepieniami dla osób 70+. NFZ uruchomił dodatkowy numer telefonu, pod którym można zgłaszać chęć zaszczepienia się.

- Nigdzie terminów nie ma. Na to wygląda, że na szczepienie można zapisać się tylko do końca marca. A co później? Mundurowi? Prokuratorzy? Dla seniorów już miejsca nie będzie? Na infolinię 989 w ogóle dodzwonić się nie można, od razu rozłącza... Może rząd przewiduje szczepienie komercyjne? Zapłacę, aby mama była bezpieczna!- podkreśla pani Magda. - Udało mi się zapisać tatę 70+ na szczepienie w szpitalu w Drezdenku na 2 marca. Skandal! W ani jednym punkcie nie było terminów. Aż niemożliwe! Będę musiała zawieźć tatę do Drezdenka, czyli pokonać ponad 50 km - opowiada czytelniczka Marta.

Jak tłumaczy lubuski oddział NFZ, problemy z rejestracją są chwilowe i są spowodowane ograniczoną dostawą szczepionek. Niektóre punkty szczepień dostały zaledwie 30 dawek szczepionek na tydzień, stąd też mała liczba wyznaczonych terminów, które szybko zostały zajęte. 

- Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień. Dla pozostałych osób powyżej 70 roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy. Każda osoba, która wypełni formularz, zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia – komentuje Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego oddziału NFZ.

Formularz jest dostępny na stronie  https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/Ponadto osoba, która chce się zapisać do danego etapu szczepień, może wysłać wiadomość SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556. W odpowiedzi przesłana zostanie prośba o odesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego adekwatnego do miejsca zamieszkania. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnych terminów, to do wszystkich osób, które wyślą taki SMS, oddzwoni konsultant infolinii. Nastąpi to w momencie, gdy uruchomione zostaną nowe terminy szczepień.

Szpital wstrzymuje zapisy na szczepienia

Okazało się, że zapisy na szczepienia seniorów zostały wstrzymane w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. - Informujemy, że do 31 marca 2021 roku wszystkie terminy szczepień dla seniorów (80+ i 70+) już są zajęte. Aby zarezerwować termin szczepienia przeciwko COVID-19 prosimy zgłaszać się do innych punktów szczepień. Osoby, które już wysłały zgłoszenie, bądź wpisywały się w kolejkę oczekujących w szpitalu proszone są o oczekiwanie na telefon z informacją o terminie – czytamy w komunikacie szpitala.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości