34 tysiące zebrano na leczenie chorej Ani z Zielonej Góry

24 stycznia 2021, 11:22, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: Radio Index Zielona Góra
Nasza licytacja na rzecz chorej Ani przeszła najśmielsze oczekiwania! - piszą organizatorzy. Kilkugodzinna akcja przyniosła wspaniałe rezultaty. Wszyscy, którzy brali udział w aukcjach, dołożyli się do zakupu najdroższego leku świata. Zebrano w sumie blisko 34 tysiące złotych.

Jedyny w swoim rodzaju trening biegowy po zielonogórskich lasach z samym prezydentem miasta Januszem Kubickim – to była największa atrakcja zorganizowanej przez zielonogórskie Radio Index aukcji na rzecz 6-miesięcznej Ani z Zielonej Góry. Dziewczynka chora jest na SMA. Licytacja treningu z prezydentem miasta zakończyła się na kwocie 6550 złotych, a chętnych było bardzo wielu. Uczestniczy podbijali kwotę do ostatniej sekundy.

- Biegać będziemy po pięknych zielonogórskich lasach. Ja najczęściej biegam przez godzinę. Miejsce i czas jeszcze nie zostało ustalone, ale dla mnie najważniejsze jest to, iż po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że chcą pomagać. Mała Ania Orłowska potrzebuje pomocy i możemy i chcemy jej pomagać – komentuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Za 3700 złotych, które zostanie oczywiście przekazane na leczenie Ani, szczęśliwiec będzie miał okazję odbyć przejażdżkę rowerową z marszałek województwa lubuskiego – Elżbietą Anną Polak, a za dzień z Michałem Wiśniewskim internauci zdecydowali się zapłacić 3200 złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości