Policyjny pościg za pijanym kierowcą seata. Auto wjechało w dom

24 stycznia 2021, 11:31, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Kontrole / Suszarki Zielona Góra / Nowa Sól i okolice
W nocy z soboty na niedzielę doszło do policyjnego pościgu za kierującym seatem w Nowej Soli. Pościg zakończył się przy ul. Zielonogórskiej, gdzie kierowca uderzył w dom. Jak się okazało, 29-latek był pod wpływem alkoholu. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

W nocy z soboty 23 stycznia na niedzielę 24 stycznia policjanci z Nowej Soli zauważyli przy ul. Piłsudskiego kierującego seatem, którego jazda wskazywała, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę auta do kontroli. Jednak kierujący seatem widząc sygnały świetlne i dźwiękowe policyjnego radiowozu, zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zacząć uciekać ulicami Nowej Soli. 

Pościg za kierowcą za kierowcą seata zakończył się w rejonie skrzyżowania ul. Zielonogórskiej z Kamienną, gdzie kierujący seatem stracił panowanie nad autem, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej, a następnie wjechał w dom.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. 29-letni mężczyzna kierujący seatem był pod wpływem alkoholu - od mężczyzny było czuć bardzo silną woń alkoholu. Jednak nie został przebadany alkomatem. Została od niego pobrana krew do badań. 29-latek w wyniku wypadku doznał obrażeń, został zabrany do szpitala.

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości