Skradzione w Niemczech audi policjanci odzyskali w Gubinie

25 stycznia 2021, 10:32, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Nie pomogła kolczatka, pościg na terenie Niemiec też zakończył się niepowodzeniem. Policjanci zza Odry przekazali informacje o uciekającym kierowcy osobowego audi, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Okazało się, że złodziej wjechał do Polski przez most w Gubinie. Tu namierzyli go miejscowi policjanci.

Wydarzenia miały miejsce we wczesnych godzinach porannych w Gubinie. Polscy policjanci otrzymali informację, że do Gubina wjechał samochód, który był ścigany na terenie Niemiec. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Podczas poszukiwań, policjanci zauważyli zaparkowane w bocznej uliczce audi. Samochód poza uchronionym silnikiem, miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory, a także przebite wszystkie opony. Obok pojazdu stał mężczyzna w kominiarce, który na widok funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki. Po chwili jednak został zatrzymany.

- Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd pochodzący z kradzieży został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 23-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego został zatrzymany do wyjaśnienia – opowiada Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli nawigację samochodową wraz z ładowarką i okablowaniem, którą mężczyzna chował w bieliźnie. Wykonali mu także test na zawartość narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazały, że jest pod działaniem amfetaminy bądź metaamfetaminy. Ponadto po sprawdzeniu 23-latka w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z terenu Niemiec pojazdu audi A5 o wartości 45 tysięcy złotych oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Jeśli badanie zabezpieczonej od niego krwi, potwierdzi przypuszczenia policjantów, odpowie on także za kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Fotoreportaż


1/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

1/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

2/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

2/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

3/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

3/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

4/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

4/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

5/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

5/5 Skradzione w Niemczech audi odzyskane w Polsce

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości