Narkotykowi dilerzy w rękach zielonogórskiej policji

25 stycznia 2021, 11:46, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dilerów narkotyków. Po nalocie na jedno z mieszkań w mieście udało się zabezpieczyć znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 7,5 tysiąca złotych. W sidła policyjnego wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej wpadły cztery osoby.

Akcja zielonogórskich policjantów miała miejsce kilka dni temu na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Dzięki żmudnej pracy dochodzeniowej udało się wytypować kilka osób, które być może trudniły się handlem amfetaminą i marihuaną.

Policjanci gdy weszli do mieszkania, zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany oraz amfetaminy, a także wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie prawie 6500 złotych. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 7500 złotych.

- W tej sprawie zarzuty przedstawiono czterem osobom. Trzy z nich odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a jedna za posiadanie znacznych ilości tych substancji, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Dodatkowo jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności – tłumaczy podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową od wielu lat prowadzą skuteczne działania, zwalczając i ograniczając przestępczość narkotykową. To dzięki ich działaniom co roku eliminowanych jest z rynku nawet kilka kilogramów, a osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości i ponoszą zasłużoną karę.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości