Elektryczne taksówki zawiozą bezpłatnie seniorów na szczepienia

26 stycznia 2021, 15:46
fot. facebook.com/EvityElectricTaxi
Władze Zielonej Góry podpisały umowę z zielonogórskim właścicielem elektrycznych taksówek w ramach której firma zajmie się bezpłatnym dowozem seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepień będą mogły zamówić taksówkę dzwoniąc do miejskiego centrum monitoringu.

Od poniedziałku trwają szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. W większości miejscowości w Polsce osoby powyżej 70 i 80 roku życia będą dowożone na szczepienia przez strażaków z OSP, straż miejską czy pracowników gmin. Natomiast w Zielonej Górze, seniorzy będą mogli skorzystać z transportu elektryczną taksówką. 

We wtorek 26 stycznia Dariusz Lesicki, zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra podpisał umowę z przedstawicielem firmy Evity, pierwszej sieci taksówek elektrycznych w Zielonej Górze na bezpłatny dowóz osób powyżej 70 roku życia na szczepienia.

Jest to propozycja dla seniorów, którzy mają problemy z poruszaniem się i utrudniony dostęp do punktu szczepień. Jak umówić się na dojazd taksówką? Osoby, które są zarejestrowane i mają wyznaczony termin szczepienia powinny skontaktować się z miejskim centrum monitoringu pod numerem 68 479 36 55 lub 68 479 36 56. Telefony są czynne przez całą dobę.

Z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień skorzystają też osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Transportem zajmie się firma Rinar. W razie potrzeby dowóz zapewnią straż miejska, strażacy ochotnicy ze Starego Kisielina, Raculi i Jarogniewic. Dodatkowe pojazdy użyczą Zespół Szkół Ekologicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 Budowlanka. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości