Żagań też zwolni przedsiębiorców z opłaty za koncesje za alkohol

28 stycznia 2021, 11:57, redakcja@lubuskie24.pl
Kolejne miasta chcą zwolnić przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Tym razem z inicjatywą uchwałodawczą wystąpił burmistrz Żagania.

Jak informuje żagański magistrat, 26 stycznia 2021 roku weszły w życie przepisy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na mocy znowelizowanej ustawy rada miasta może w drodze uchwały zwolnić z należnej w 2021 roku opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Dotyczy to tylko przedsiębiorców, którzy posiadają ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomia), złożą do 31 stycznia 2021 oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz wpłacą na rachunek Urzędu Miasta I ratę opłaty do 31 stycznia 2021 roku.

W związku z tym burmistrz Andrzej Katarzyniec przedstawi w lutym Radzie Miasta Żagań projekt uchwały zwolnienia z opłaty I, II, III należnej raty za rok 2021, czyli za cały rok i zwrot wniesionej do 31 stycznia I raty opłaty.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną znajdują się obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej, gdyż zostali dotknięci zakazem prowadzenia działalności gospodarczej ze względu na stan epidemii. Będzie to kolejna z ulg zaproponowana przez żagański samorząd lokalnym przedsiębiorcom.

źródło: UM Żagań


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości