Otwieramy galerie handlowe i muzea. Koniec godzin dla seniorów

28 stycznia 2021, 13:01, redakcja@lubuskie24.pl
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora - ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione - mówi minister Adam Niedzielski.

Mamy złe sygnały płynące od naszych sąsiadów. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle innych europejskich krajów. Dlatego podjęliśmy decyzje o przedłużeniu obostrzeń do 14 lutego – mówił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Oznacza to, że do niedzieli 14 lutego pozostaną zamknięte restauracje i hotele, stoki narciarskie, a osoby wracające z zagranicy transportem zbiorowym będzie czekała 10-dniowa kwarantanna – z kwarantanny zostanie zwolniona osoba posiadająca negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany na 48 godzin przed wjazdem do kraju.

Zmiany od 1 lutego 2021:

- zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych

- zostaną otwarte galerie sztuki i muzea

- zostaną zniesione godziny dla seniorów


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości